Laboratorija


Tel.: 77027
Vedėja       N. Petrulienė

Medicinos biologė G.Murauskė
                          

Klinikinė diagnostikos laboratorija yra atskiras savarankiškas ligoninės skyrius, teikiantis laboratorijos paslaugas ligoninės bei filialų pacientams, pagal sudarytas sutartis su kitomis įstaigomis ir individualiai į laboratoriją besikreipiantiems asmenims, neturintiems siuntimo.
Skyrius savo darbo veikloje vadovaujasi LR įstatymais, Vyriausybės nutarimais, Sveikatos apsaugos ministro įsakymais.
Skyriuje dirba: laboratorijos gydytoja, 3 medicinos biologės, 7 klinikos laborantės, bendros praktikos slaugytoja, 2 pagalbinės darbuotojos.
Pagrindinis skyriaus tikslas – teikti kvalifikuotas laboratorinės diagnostikos asmens sveikatos priežiūros paslaugas, tiksliai, greitai ir kokybiškai atlikti laboratorinius tyrimus, reikalingus ligonių būklei įvertinti, diagnozuoti ir gydyti.
Darbo laikas: Laboratorija dirba trimis pamainomis ištisą parą, be poilsio ir išeiginių dienų, pagal administracijos patvirtintą slenkantį darbo grafiką:

  •   Rytinė pamaina dirba  7:00 - 13:00 val.
  •   Popietinė                   13:00 - 19:00 val.
  •   Naktinė                     19:00 - 7:00 val.

Klinikinės diagnostikos laboratorijos padaliniai:
•         Bendrasis klinikinis- jame atliekami  hematologiniai (automatizuotas bendras kraujo tyrimas- eritrocitai, leukocitai, trombocitai , hemoglobinas ir kt., eritrocitų nusėdimo greitis, mikroskopinis leukocitų formulės, trombocitų, retikuliocitų skaičiavimas), bendraklinikiniai (tiriami įvairūs kūno skysčiai, išmatos, skrepliai, imunohematologiniai ir bendrieji citologiniai tyrimai);
•         Klinikinės chemijos - jame atliekami klinikinės chemijos (t.y. angliavandenių, baltymų, riebalų, pigmentų, fermentų, mineralinių medžiagų apykaitos, kraujo krešėjimo sistemos tyrimai), imunologiniai hormonų, vėžio žymenų, infekcinių, lytiniu keliu plintančių ligų tyrimai.

Darbo tvarka:          
Rytinėje pamainoje visi tyrimai atliekami tą pačią dieną iki 15.00 val. ir grąžinami užsakovui (išskyrus kai kuriuos, kurių atlikimui reikia surinkti keletą mėginių).
Popietinėje ir naktinėje pamainoje tiriamos skubos tvarka ir visą parą atliekamos analitės.

Kokybė
Klinikinė diagnostinė laboratorija yra atestuota Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros  veiklai tarnybos prie SAM
Laboratorija ne tik kasdien atlieka tyrimų vidinę kontrolę , bet ir dalyvauja išorinėje (tarptautinėje) tyrimų kokybės kontrolės programose, bendradarbiaudama su išorine kontrole vykdančioms organizacijos Labquality (Suomija), RIQAS ( Jungtinės karalystės)
Tai užtikrina greitą , kokybišką ir tikslų tyrimų rezultatų pateikimą gydančiam gydytojui ar užsakovui. Laboratorijoje įdiegta laboratorinė informacinė sistema (LIS), valdanti laboratorinių procesų metu atsiradusių duomenų gavimą, vykdymą ir saugojimą.
Laboratorijos darbuotojai savo profesinę kvalifikaciją tobulina gilindami įgytos specialybės žinias , gebėjimus ir praktinius įgūdžius švietimo institucijų organizuojamuose kursuose.

Mokamos paslaugos
Dėka laboratorijoje instaliuotos modernios diagnostinės aparatūros bei įdiegtų automatizuoto valdymo ir informacinių technologijų sistemų galima greitai bei kokybiškai ištirti ir atlikti platų asortimentą tyrimų , reikalingų profilaktiniam sveikatos patikrinimui ar įvairių ligų ankstyvai diagnostikai .
Kraują iš venos ar iš piršto greitai ir profesionaliai paims pačioje laboratorijoje.


Puslapis "Laboratorija" atnaujintas 2020-05-06