Akušerijos - ginekologijos skyrius


Tel.: 77021, 77031
Laikinai einanti vedėjos pareigas M.Aponavičienė
     

Gydytojai:
M. Aponavičienė

O. Šaulienė
R. Povilaitytė
R. Liaudanskaitė
E. Lysovienė (neonatologė)
L. Rovas
A. Vinskaitė (neonatologė)
R. Fabijonavičienė (neonatologė)
V.Riškienė
G.Stupelytė


 Skyriuje yra 20 lovų. Jos paskirstytos sekančiai:
    7 lovos – pogimdyminės. Visos šios lovos yra 7 palatose, t.y. palatos yra skirtos vienai pagimdžiusiai moteriai su naujagimiu. Visose palatose yra tualetai. 4 palatos yra su papildomomis lovomis artimiesiems, 3 - jose jų yra dušai.
    6 lovos – įvairiems nėštumo patologijos susirgimams gydyti.
    5 lovos – sergančioms ginekologinėmis ligomis ir gydomoms po ginekologinių operacijų.
    2 lovos – naujagimiams, kurie, esant reikalui, gydomi intensyvaus stebėjimo poskyryje.

 Yra 4,0 gydytojų akušerių – ginekologų etatai (dirba 4 asmenys), 1,75 etato gydytojų neonatologų (dirba 2 asmenys). Viena gydytoja neonatologė dirba 1,5 etato krūviu ir užtikrina neonatologinę pagalbą darbo metu, taip pat kviečiama konsultacijai iš namų ne darbo metu. Skyriuje, pagal iš anksto sudarytą grafiką, budi 4 gydytojai akušeriai – ginekologai, dirbantys kitų įstaigų moterų konsultacijose.
 Yra 14,5 etato akušerių, dirba 15 akušerių. 2,0 slaugytojų etatai, dirba 2 slaugytojos, 1,0 etatas – vyr. akušerės. Taip pat yra 0,75 etato ūkio reikalų tvarkytojos ir 6 valytojų etatai.
 2013 metais baigtas skyriaus remontas. Yra 3 atnaujintos gimdymo palatos, aprūpintos šiuolaikiška, modernia aparatūra gimdyvėms ir vaisiaus būklei sekti viso gimdymo metu. Yra aparatūra bei šildoma vieta, naujagimio pirmajai pagalbai ar reanimacijai teikti. Gimdymo palatose gimdo po vieną gimdyvę. Palatose yra dušai, tualetai. Nuskausminimui naudojame specialius kamuolius, 1 – oje palatoje yra masažinė vonia. Reikalui esant taikome ir medikamentinį gimdymo nuskausminimą. Taip pat yra visos sąlygos prie gimdyvės gimdymo metu būti artimiesiems ( ne daugiau 2 žmonių). Po gimdymo, vienas artimasis gali būti šalia gimdyvės ir naujagimio pogimdyminėse palatose.
 Skyriuje nėščiosios gydomos dėl įvairių nėštumo patologijos ligų, apžiūrimos ir tiriamos specialiai tam paruoštame kabinete, kuriame yra šiuolaikinė ginekologinė kėdė, amnioskopas, naujos kartos kardiotokografas vaisiaus būklei vertinti.
 Nėščiąsias ir ginekologines ligones tiriame naujos kartos daugiafunkciniu ultragarso aparatu, kuris kaip ir dauguma kitų aparatų, naudojamų naujagimių intensyvios priežiūros, gimdymo palatose, įgyti iš 2013 – 2014 m. Lietuvos – Šveicarijos projekto lėšų.
 Geros darbo ir ligonių gydymo sąlygos, moderni bei nauja aparatūra įpareigoja gerinti ir darbo kokybę. Klinikinėje praktikoje pradėjome ir toliau naudojame respublikai adaptuotas ligų diagnostikos ir gydymo metodikas, kurios sudarytos remiantis tyrimais įrodyta medicina. Gimdymo priežiūros, nėščiųjų ir ginekologinių ligonių tyrimo ir gydymo planai, kasdien aptariami su gydančiu gydytoju.

 54% CPO atliekama dėl skubių parodymų (indikacijų). Vyrauja neprogresuojantis gimdymas dėl įvairių priežasčių, kai parodymai CPO atsiranda skubiai, gimdymo eigoje. 2 – oje vietoje parodymų skubiai CPO tarpe yra nestabili vaisiaus būklė, kai sekant vaisiaus būklę aparatu, nustatomi patologiniai jo būklės pakitimai. Tačiau nei vienu atveju po šių CPO naujagimiai negimė asfiksijoje ar negyvi. Planinių CPO parodymų 1 – oje vietoje yra tos priežastys, kai jau iš anksto žinoma, kad teks operuoti, t.y. randas gimdoje po praeityje buvusių CPO, kai buvo operuojama dėl nepalankių aplinkybių ir planuojama, kad ir šio gimdymo metu pasikartos tos pačios nepalankios aplinkybės.
2 – oje vietoje CPO atliekami dėl sėdyninės vaisiaus pirmeigos. Komplikacijų dėl CPO tiek naujagimiams tiek gimdyvėms nebuvo.
 Daugiau taikome ir kitus operacinius gimdymo užbaigimo būdus, tokius kaip vaisiaus vakumekstrakciją (VE). Šiuolaikiniai VE skirti aparatai yra naujos kartos, ne metaliniai, nežalojantys nei vaisiaus nei moters.
   
Visi naujagimiai po šių operacijų gimė gerai įvertinti pagal jų būklės įvertinimo skalę ir išvyko sveiki.
 Nedaug gimdyvių kraujuoja po gimdymo t.y. apie 1,5%. Tai yra dėl to, kad taikome 100 % aktyvų placentinį laikotarpį, kai užgimus galvutei, suleidžiamas oksitocinas ir dėl to greičiau ir normaliai gimsta placenta.
 Skyriuje atliekamos ir „didžiosios“ bei „mažosios“ ginekologinės operacijos. „Mažųjų“ ginekologinių operacijų sąraše vyrauja hysteroskopinės (gimdos apžiūrėjimas per optinę sistemą) ir gimdos išgrandymo operacijos. Labai svarbu, kad po šių operacijų histologiškai ištyrę gautą medžiagą, galime diagnozuoti ankstyvas onkologines ligas ir dėl to galimas moterų pasveikimas po taikyto specialaus gydymo. „Mažosioms“ ginekologinėms operacijoms priskiriamos ir įvairios gimdos kaklelio operacijos, po kurių ištyrus gautą medžiagą paaiškėja ankstyvos gimdos kaklelio vėžio stadijos, kuomet gydymas būna efektyvus ir labai sumažėja moterų mirtingumas. Šioms ir kitoms, „mažosioms“ ginekologinėms operacijoms priskiriamos procedūros, atliekamos dienos chirurgijos stacionare (tame pačiame ginekologijos skyriuje). Jos pažangios dėl to, kad ligonė, esant jos gerai būklei, gali išvykti į namus sekančią, o kartais ir tą pačią dieną, be to, šios operacijos yra ekonomiškai naudingos.
 Nėštumo patologijos skyriuje didžiausią skaičių sudaro stebėtos ir, reikalui esant, gydytos dėl paruošiamųjų sąrėmių – 36%  nėščiųjų. Šioms nėščiosioms tiriama vaisiaus būklė, rašant vaisiaus kardiotokogramas, atliekant amnioskopijas, ultragarsinius tyrimus. Kitos dvi, perpus mažesnės nėščiųjų grupės, kurios stebimos ir retai gydomos medikamentais ( nes jų nereikia), tai stacionarizuotos dėl gresiančio persileidimo ar priešlaikinio gimdymo.
 Pagal Perinatalinės programos reikalavimus dalį nėščiųjų ir gimdyvių siunčiame į aukštesnio lygio stacionarą Klaipėdoje ar Perinatalinį centrą Kaune. Prasidėjus šiai programai žymiai sumažėjo naujagimių ir gimdyvių sergamumas bei netekčių skaičius.
    Išvados:
•    plečiame dienos chirurgijos paslaugų skaičių;
•    taikome antibiotikoprofilaktiką (infekcijų prevencijai), bet ne antibiotikoterapiją;
•    100% taikome aktyvų placentinį laikotarpį kraujavimų prevencijai;
•    esant sąlygoms, didiname gimdančių natūraliais takais po buvusių CPO skaičių;
•    naudojame modernią aparatūrą ir instrumentus, gautus iš ligoninės bei Šveicarijos projekto lėšų;
•    dalyvaujame šio projekto ruošiamuose kvalifikacijos kėlimo kursuose: naujagimių gaivinimo, šiuolaikinės specializuotos pagalbos, konfliktų valdymo temomis;
•    sieksime „Naujagimiui palankios ligoninės“ statuso.

 Kviečiame gimdyti ir gydytis mūsų akušerijos ir ginekologijos skyriuje, kurio darbuotojai draugiškai ir džiaugdamiesi sutiks Jus ir palaikys gimdymo ar gydymosi metu.

Puslapis "Akušerijos - ginekologijos skyrius" atnaujintas 2020-05-06