Naujienos

2017-06-01 08:06:10

Eglė Jarašūnienė: „Mano misija – sustyguoti gydytojų darbą, kad personalas būtų atsakingas ir šiuolaikiškai dirbtų“

Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyrius turi naują jaunatviškumu švytinčią ir energija trykštančią vedėją (priminsime, kad skyrius nuolatinio vedėjo neturėjo pusę metų, – red.). 39-erių metų Eglė Jarašūnienė, pradėjusi skyriui vadovauti dar šių metų balandžio pradžioje, jau turi ambicingų planų – taip sustyguoti skyriaus darbą, kad gimdyvės mielai rinktųsi mūsų ligoninę, o iš jos su naujagimiu ant rankų išeitų turėdamos tik geriausius atsiliepimus. „Telšių ligoninės kolektyvas ir administracija sutiko mane kaip ilgai lauktą svečią, jaučiuosi čia labai reikalinga“, – pokalbį optimistiškai pradėjo E. Jarašūnienė.

Giedra AKAVICKIENĖ


Domino gimimas, nėštumas, chirurgija

Į paskelbtą konkursą Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjos pareigoms eiti gydytoja E. Jarašūnienė atvyko dirbdama Mažeikių ligoninėje akušere-ginekologe ir dviejose privačiose gydymo įstaigose. Laimėjusi konkursą E. Jarašūnienė atsisakė darbo Mažeikių ligoninėje ir į darbą Telšiuose kasdien važinėja iš Mažeikių, kur gyvena su šeima.
Eglė gimė, užaugo, baigė mokyklą Suvalkijoje, Kybartų miestelyje. Tėvelis – veterinarijos gydytojas, mama – mokytoja. Vyresnė sesė užsiima verslu. Pati Eglė medicinos mokslus pasirinko, nes, kaip pabrėžė, visada rūpėjo gimimas, nėštumas, chirurgija.
Baigusi studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete, Akušerijos-ginekologijos rezidentūrą atliko pas profesorę Rūtą Nadišauskienę Kaune. „Iš profesorės išmokau, kaip reikia dirbti, vadovaujantis įrodymais, pagrįstais bei geros medicinos praktikos principais, bendromis standartizuotomis metodikomis. Kaip iš žmogaus, iš jos išmokau, kaip svarbu išlaikyti vidinę ramybę darbe, nuolat siekti žinių, tobulėti, išlaikyti pagarbą kolegai, pacientui“, – kalbėjo E. Jarašūnienė.

Daug ką pasakantys šilti pacienčių atsiliepimai

2011 metais baigusi rezidentūros studijas, E. Jarašūnienė pradėjo dirbti Mažeikių ligoninėje akušere-ginekologe. Taip pat dirbo konsultuojančia gydytoja keliose privačiose klinikose. Vienose iš jų liko dirbti ir toliau jau pradėjusi vadovauti Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyriui. „Negali taip staiga mesti visko“, – paaiškino gydytoja.
Kad Mažeikiuose gydytoja greitai tapo populiari ir mylima pacienčių, įrodo komentarai įvairiuose internetiniuose forumuose.
Jaunos mamytės rašo: „Labai maloni ginekologė. Kalba aiškiai ir lakoniškai. Jokių išvedžiojimų. Man ji patiko“; „Tikrai maloni gydytoja. Ir kaip žmogus labai rūpestingas ir geras“; „Buvau dar tik vieną kartą pas ją, bet likau labai patenkinta, tai labai džiaugiuosi gydytoja Egle“; „Gimdžiau pas ją. Labai gera gydytoja, švelni, rūpestinga. Visom rekomenduoju“; „Viską daro ir be padėkų, labai švelni“ ir panašiai.

Užduotis – kad kokybiškai dirbtų visas personalas

E. Jarašūnienės įsitikinimu, Regioninės Telšių ligoninės Akušerijos ir ginekologijos skyrius turi visas galimybes gerai ir kokybiškai dirbti. Tai, pasak vedėjos, akivaizdžiai matyti: įranga šiuolaikinė, nieko netrūksta iš materialinių dalykų – nei įrangos, nei vaistų. Pacientų paslaugoms – naujas echoskopas. Palatos gerai įrengtos, pagimdžiusioms visi patogumai – vienutėse. Vedėja patikino, kad pacientės gauna pačius geriausius vaistus, pačioms nereikia nieko pirkti.
„Belieka užduotis pasiekti, kad kokybiškai dirbtų visas personalas. To labiausiai noriu“, – atskleidė naujoji vedėja. Skyriuje nuolat dirba keturi gydytojai, įskaitant ir vedėją.
„Viduriniosios grandies personalas dirba puikiai. Tačiau pacientai jaučia baimę ir nepasitikėjimą, nepatenkinti kai kurių gydytojų elgesiu, darbo kokybe. Mano misija – sustyguoti gydytojų darbą, kad personalas būtų atsakingas ir šiuolaikiškai dirbtų“, – teigė E. Jarašūnienė.
Vedėjos planuose – kad budinti gydytoja į Telšių ligoninę atvažiuotų dirbti iš Kauno.

Gimdant gali dalyvauti vienas gimdyvės artimasis

Kalbėdama apie gimdymus, E. Jarašūnienė pabrėžė, kad cezario pjūvio operacija atliekama tik esant indikacijoms – ne tik visoje Lietuvoje, bet ir pasaulyje – kai iškyla pavojus vaisiui ar gimdyvei ir nėra sąlygų skubiai užbaigti gimdymą natūraliais takais. Cezario pjūvio operacija atliekama gimdyvės pageidavimu tik privačiose klinikose. Moterims gydytoja rekomenduoja nebijoti gimdyti natūraliai. „Gimdant natūraliais takais, mažesnė komplikacijų rizika tiek mamai, tiek naujagimiui“, – aiškino medikė.
Jeigu gimdyvę kankina nepakeliamas skausmas, ilgai trunka varginantis gimdymas, tuomet galima epidūrinė nejautra.
Gimdant gali dalyvauti vienas asmuo – tai paprastai būna gimdyvės vyras, mama, sesuo. Jeigu artimieji nori, gali su būsima mamyte būti gimdykloje pasikeisdami.
Gimdyvės gali gimdyti visoje Lietuvoje nemokamai, todėl ne paslaptis, kad iki šiol dalis Telšių rajono gyventojų net neužsukdavo į Telšių skyrių, kitos apsilankydavo tik pasitikrinti, ar spės nuvažiuoti į Klaipėdą.
„Labai norėtųsi, kad atsirastų daugiau norinčių skyriuje gydytis, gimdyti, kad į didesnius miestus važiuotų tik tos pacientės, kurioms būtina. To ir sieksiu“, – sakė pašnekovė.

Ne viskas žmogaus valioje

Gydytoją darbe dažniausiai lydi džiugūs įvykiai – naujos gyvybės atsiradimas.
„Labai smagu, kai pavyksta išgelbėti mamą ir vaikelį esant vadinamiesiems „arti netekties“ atvejams – placentos atšokai, virkštelės iškritimui, tada bėga džiaugsmo ašaros“, – apie laimingas darbo akimirkas kalbėjo vedėja.
Tačiau medikei skaudu matyti nelaukiančias savo vaikelio mamas, kada nauja gyvybė joms yra tiesiog atsitiktinumas, nereikalingas rūpestis. Taip pat labai skaudu būna patyrus nesėkmę: kai dedi visas pastangas, bet išeitis bloga – tiesiog atsiduri žmonių likimo įvykyje ir suvoki, kad ne viskas žmogaus valioje.

Keturis vaikus auginanti šeima mėgsta keliauti

Pačios gydytojos šeima gausi – su vyru augina keturis vaikus: 18 metų sūnų, 16 metų dvynes ir 12 metų mažąją.
„Sutuoktinis baigęs veterinarijos studijas, dirba Šiaulių valstybinėje maisto ir veterinarinėje tarnyboje vyr. veterinarijos gydytoju-inspektoriumi. Jis mane labai palaiko, pataria kai kuriais klausimais, supranta, kokią atsakomybę prisiėmiau, ir perėmė didžiąją dalį buities rūpesčių. Vaikai mano važinėjimo į darbą kitame mieste nesureikšmina, juk tai nedidelis atstumas – didmiesčiuose dar ilgiau trunka nusigauti iki darbo“, – apie šeimą pasakojo E. Jarašūnienė.
Kalbėdama apie bendravimą, gydytoja pabrėžė, kad svarbu ne tik tai, kiek ilgai praleidi laiko su artimais žmonėmis, bet ir kiek savęs jiems atiduodi. Anot pašnekovės, gali ir per trumpesnį laiką parodyti ir leisti žmonėms pajusti, kokie jie mylimi ir tau svarbūs.
Po darbų Jarašūnai atsipalaiduoja daug vaikščiodami. „Turime šunį, todėl esame priversti išeiti kasdien“, – linksmai kalbėjo medikė.
E. Jarašūnienė atskleidė, jog jos šeima – muzikos, labiau klasikinės, mylėtoja: klauso koncertus namuose, o esant galimybei, nuvažiuoja pasiklausyti gyvai.
„Mėgstame keliauti. Jeigu kelionė po Europą, renkamės vykti savo automobiliu, susiplanuoti kelionę iš anksto, keliaudami neskubame, kad kuo labiau pažintume kitą šalį“, – sakė Eglė.